Barcelona’da Zorlu Süreç! Yıldız Futbolcuyla Yollarını Ayırabilir

Barcelona’nın, transferde adı Bayern Münih ile anılan Uruguaylı stoperi Ronald Araujo için gelecek tekliflere açık olduğu öne sürüldü.

ESPN’in raporuna göre; Katalan kulübü, Araujo için yaklaşık 100 milyon Euro’luk bir teklif alırsa, genç futbolcunun ayrılmasına onay verecek. Barcelona, 2020 yılında transfer ettiği Ronald Araujo ile 2022’de sözleşme yenilemiş ve futbolcunun mukavelesine 1 milyar Euro’luk bir serbest kalma maddesi eklemişti.

ALMANYA VE İNGİLTERE’DEN TALİP

Bayern Münih’in geçtiğimiz ocak ayında 25 yaşındaki futbolcuyla ilgilendiği belirtilmişti. Haberde Barcelonalı yetkililerin, Alman takımının yaz aylarında resmi bir teklifle geleceğini öngördüğü ifade edildi. Öte yandan Premier Lig’den bir büyük kulübün de Araujo’nun durumunu yakından takip ettiği ve Barça’nın transfer için onay vermesi durumunda harekete geçmeye hazırlandığı ileri sürüldü.

YILLIK HARCAMA SINIRI AŞILDI

Barcelona, mevcut durumda LaLiga’nın belirlediği yıllık harcama sınırını neredeyse 200 milyon Euro aşarak aşıldı ve lig başkanı Javier Tebas bu ay yaptığı açıklamada, sınırların aşılmaması için yaz aylarında büyük kararlar alınması gerekebileceğini ifade etti. Bu durumda Katalan devi, mali kaynak oluşturmak amacıyla Araujo gibi oyuncularını satmak zorunda kalabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x