Lütfü Savaş’tan Gökhan Zan’ın iddialarına yanıt: Köşeye sıkışmış

CHP’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş, TİP’in adaylığını geri çektiği Gökhan Zan’ın iddialarına yanıt verdi.

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, Gökhan Zan’ın suçladığı Lütfü Savaş’a iddiaları sordu. Alçı, Lütfü Savaş’ın yanıtlarını şöyle aktardı:

“‘Nagehan Hanım benim bu iddialarla hiç ilgim yok. Sahadayız, çalışıyoruz, seçimi alıyoruz’ diye girdi söze.

Samandağ’da CHP adayının TİP lehine çekileceği iddiasını sordum. ‘Külliyen yalan, sahada çalışmaya devam ediyoruz, herhangi bir çekilme söz konusu değil’ dedi.

Savaş Gökhan Zan ile bu süreçte hiçbir irtibatının olmadığını ısrarla vurguladı.

Peki neden yapsın böyle bir şey? Diye sordum, ‘köşeye sıkışmış başka ne yapacak?’ dedi. Bu iddiaların bir süredir kentte ağızdan ağıza dolaştığını da ekledi.”

Alçı, yazısının devamında söz konusu ses kaydında ismi geçen AK Partililerle ilgili de seçim işlerinden sorumlu Ali İhsan Yavuz’la konuştuğunu yazdı:

“Yavuz öncelikle şunları söyledi: ‘Nagehan Hanım biz Hatay’da açık ara öndeyiz. Kimsenin çekilip çekilmemesi ile ilgilenmeyiz. Bakın yaptırdığımız anketlerde bunu açıkça görüyoruz. Burada bize atılmaya çalışılan bir çamur var. Adem Yeşildal’ı iyi tanırım, sözüne çok güvenirim, kendisiyle konuştum…’ deyip Yeşildal ile konuşmasını aktardı.

Bu sabah (Salı) ilk iş hem Yeşildal hem de Mehmet Öntürk savcılıkta suç duyurusunda bulunacaklarmış. Dün bu gelişme önlerine 16.20’de gelmiş o nedenle ertesi gene bırakmak durumunda kalmışlar.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x